Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë emëruar Petrit Ajetin drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.

Siç njofton zyra për media e Osmanit, ky emërim është bërë në përputhje me kompetencat kushtetuese të Presidentes dhe Kryeministrit të Kosovës./Gazetari/